Pythagoriáda – matematická soutěž

Ve druhé polovině října se uskutečnil na naší škole další ročník matematické soutěže s názvem Pythagoriáda, jež je určena žákům II. stupně a odpovídajícím ročníkům VG.

Naše škola se zapojuje každoročně. Letos soutěžili žáci 6. – 9. ročníku. Každý žák řešil 15 úloh v daném časovém limitu 60 minut. Při plnění úkolů se nemohou používat kalkulačky, ani tabulky, žáci se musí spoléhat na svoje znalosti, logické myšlení i důvtip. Nejúspěšnějším řešitelem školního kola se stal Milan Filipec ze 7. ročníku. Žák postupuje do okresního kola soutěže. Přejeme hodně štěstí ve vyšší úrovni soutěže.

Mgr. Marie Böhmová, zást. řed.

Přidáno 29. 10. 2022, autor: Lenka Kohoutová

Projekty
Finanční gramotnost do škol
Ovoce a zelenina do škol
Recyklo hraní
OPVVV
Národní plán obnovy
Operační program Jan Amos Komenský