Rozsvěcení vánočního stromu

Začíná doba adventu a s tím jsou každoročně spojeny akce, do kterých se naše škola v adventním období zapojuje, aby přispěla k vánoční atmosféře v obci Valeč.
Rozsvěcení vánočního stromu

V sobotu 2. prosince si žáci 4. – 8. ročníku připravili pod vedením učitelů program ke slavnostnímu rozsvěcení vánočního stromu na nádvoří valečského zámku.

Mnozí by si řekli, že počasí, které bylo opravdu nemilosrdné, je odradí a podepíše se negativně na celé akci. Bylo tomu právě naopak. Žáci s pedagogy a organizátory akce ukázali, že špatné počasí nemá takovou moc.

Zahájením programu Grónskou písničkou a ukončením směsí koled, kterou si společně s žáky a učiteli zazpívali všichni zúčastnění diváci, dokázali, že jsou schopni podat skvělý výkon i za cenu nepříznivých podmínek.

Za to patří poděkování nejen žákům, ale i panu učiteli K. Makovičkovi, který vydržel v těchto podmínkách udržet při kytarovém doprovodu nejen rytmus a melodii, ale i úsměv a dobrou náladu.

Mgr. L. Kohoutová, ředitelka ZŠ a MŠ Valeč

Přidáno 3. 12. 2023, autor: Lenka Kohoutová