Svátek sv. Lucie – projekt žáků 7. ročníku

Ve středu 13. prosince se žáci sedmého ročníku zapojili do celoročního projektu žákovského parlamentu a připravili si pro ostatní prezentace týkající se svátku svaté Lucie.
Svátek sv. Lucie – projekt žáků 7. ročníku

Svatá Lucie je jednou z historicky doložených žen, které zemřely mučednickou smrtí. Sedmáci si připravili informace týkající se života svaté Lucie a připomněli zvyky, které se s tímto svátkem pojí a dnes již bohužel upadají do zapomnění. Jedním ze zvyků bylo, že na svatou Lucii chodila děvčata po staveních zahalená do bílého hávu se škraboškami na obličeji a metlami v rukou a kontrolovala, zda jsou domácnosti uklizené.  Nepořádníkům hrozila metlou.

Na závěr svého vystoupení položili sedmáci v každé třídě žákům několik otázek, aby si ověřili, kolik informací si z jejich prezentace zapamatovali.

Mgr. J. Čierna, třídní učitelka 7. ročníku

Přidáno 15. 12. 2023, autor: Lenka Kohoutová