Světový den pozdravů – projekt 4. ročníku

V úterý 21. 11. 2023 se čtvrtá třída zapojila do celoročního projektu školního parlamentu. Žáci měli na tento den přichystané prezentace ke Světovému dni pozdravů.
Světový den pozdravů – projekt 4. ročníku

Světový den pozdravů vznikl z iniciativy dvou amerických studentů (bratrů), vyhlásili ho v roce 1973. Světu chtěli předat poselství, že konflikty se lépe řeší pomocí komunikace a osobního kontaktu než síly.

Pro čtvrťáky byla taková prezentace jejich premiérou, ale přistoupili k práci zodpovědně a se zájmem. S radostí jsem pozorovala jejich nadšení při společné tvorbě. V hodinách českého jazyka pracovali ve skupinkách, vyhledávali na tabletu potřebné informace, které následně zpracovali na formát A3.

Na začátku 1. vyučovací hodiny navštívili 1. – 9. ročník a ve skupinkách seznámili ostatní žáky se Světovým dnem pozdravů. Prezentace se dětem vydařily.

Mgr. Petra Říhová, třídní učitelka 4. ročníku

Přidáno 27. 11. 2023, autor: Lenka Kohoutová