Vánoční souznění ve škole

Adventní čas je doba čekání na vánoční svátky.
Vánoční souznění ve škole

Našim žákům a učitelům období čekání velmi rychle uteklo, neboť se věnovali po celou dobu adventu činnostem, kterými zpříjemnili a duchovně i kulturně obohatili advent svým nejbližším i široké veřejnosti z Valče a okolí.

Vyvrcholením těchto aktivit bylo Vánoční souznění spojené s vánočním jarmarkem a vánočními dílničkami ve středu 20. 12. v prostorách školy.

Slavnostně vyzdobená tělocvična a program, do kterého se zapojily všechny ročníky, sledovalo se zájmem obecenstvo, které zaplnilo prostor tělocvičny do posledního místa k sezení i stání.

Moderátorská dvojice z devátého ročníku provázela diváky celým programem v duchu adventních tradic.

Na jevišti se střídaly zimní a vánoční písně a recitační pásma, která byla vyvážena tanečním pohybem a na závěr divadelním představením Vánoční hvězda.

Účinkující se rozloučili s obecenstvem směsí vánočních koled, které se nikdy neomrzí a zůstanou pro každou generaci spolu s tradicemi, jež po staletí udržujeme a předáváme dál, důležitou jistotou v životě v dobách dobrých i méně dobrých.

Přeji všem žákům, rodičům a příznivcům školy šťastné a veselé vánoční svátky a úspěšnou cestu v novém roce 2024.

Mgr. Lenka Kohoutová, ředitelka školy

Přidáno 21. 12. 2023, autor: Lenka Kohoutová