Zeměpisné soutěže

Stejně jako v minulých letech se i v tomto školním roce mohli žáci II. stupně zapojit do soutěží se zeměpisnou tematikou.

Školní kolo zeměpisné olympiády se uskutečnilo v měsíci lednu. V okresním kole, které proběhlo na ZŠ Benešova v Třebíči 21.2.2024, školu reprezentovali v kategorii A (6. třída) M. Čierna, T. Pelikán a H. Dítětová, v kategorii C (8. a 9. třída) M. Krátká, K. Votavová, A. Veselá a J. Čierny.

Soutěžící prokázali orientaci v zeměpisné terminologii, pracovali s atlasem a řešili praktický úkol.

Školní kolo soutěže Poznej Vysočinu se uskutečnilo na konci února. Do krajského kola, které proběhlo v Jihlavě v budově krajského úřadu 15.3.2024, se probojovali K. Kovandová z 9. ročníku a J. Čierny z 8. ročníku. Své znalosti o kraji, ve kterém žijí, mohli porovnat s dalšími 150 vítězi školních kol z celé Vysočiny. J. Čierny se umístil na krásné 20. příčce a v květnu se společně s dalšími 39 nejlepšími soutěžícími zúčastní poznávacího zájezdu do Prahy.

Všem soutěžícím blahopřejeme k dosaženým výsledkům a děkujeme za reprezentaci školy.

Mgr. Iveta Slouková, učitelka zeměpisu

Přidáno 20. 3. 2024, autor: Lenka Kohoutová